Zdrowie

Czy podesty ruchome ułatwiają życie dziecka i rodziców?

Mały człowiek wraz z wiekiem staje się coraz bardziej samodzielny. Z czasem coraz sprawniej się przemieszcza, coraz lepiej potrafi się sobą zająć oraz wymaga trochę mniejszej pomocy w utrzymaniu higieny swojego ciała. Już kilkulatek, oczywiście pod nadzorem rodziców, może próbować samodzielnie myć buzię i zęby czy ubierać się. Niestety, takie codzienne czynności często są utrudnione przez niewielki wzrost dziecka. Jak przyjść mu z pomocą, ułatwiając życie nie tylko dziecka, ale także swoje?

Niezastąpione w domu z dzieckiem są podesty ruchome. Można postawić je np. przy umywalce, aby dziecko mogło do niej dosięgnąć w czasie codziennej toalety. Umieszczone w kuchni podesty z kolei sprawią, że malec sam sięgnie po szklankę czy ulubione chrupki, nie wzywając za każdym razem na pomoc rodzica. To bardzo ułatwia życie i daje dziecku szansę na zwiększenie samodzielności.

Kiedy maluch nauczy się, do czego wykorzystywać ruchomy podest, może nawet samodzielnie przenosić go do poszczególnych pomieszczeń, zgodnie z potrzebami.